حساب کاربری

ورود به حساب کاربری


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

SIEM چیست و چرا کسب‌وکار شما به آن احتیاج دارد؟

فناوری مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات (SIEM) نحوه شناسایی تهدیدات سایبری، جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مربوط به تهدیدها و پاسخ به وقایع امنیتی توسط تیم‌های IT‌ را دگرگون کرده است. اما معنای این عبارت چیست؟ برای درک بهتر فناوری SIEM، در ادامه به بررسی این فناوری، روش کار و مزایای آن خواهیم پرداخت.

 

SIEM چیست؟

فناوری SIEM ترکیبی از فناوری‌های مدیریت وقایع امنیتی (SEM) و مدیریت امنیت اطلاعات (SIM) می‌باشد. تیم‌های IT از فناوری SEM برای بازبینی log‌ها و داده‌های مربوط به وقایع به دست آمده از شبکه‌ها، سیستم‌ها یا سایر محیط‌های IT یک کسب‌و‌کار استفاده کرده، زیر و بم تهدیدات سایبری را در آورده و بر این اساس آمادگی لازم را ایجاد می‌کنند. در مقابل، آن‌ها از فناوری SIM برای بازیابی کردن و گزارش‌ دادن در مورد داده‌های log استفاده می‌کنند.

تگ ها:  

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

برون‌سپاری امنیت

 

با تبدیل اینترنت به ابزار اصلی تجارت در سالیان گذشته، اطلاعات به یکی از مهم‌ترین دارایی شرکت‌ها تبدیل شده و باید راه‌کارهایی برای تامین امنیت این دارایی‌ها اندیشیده شود. برای تامین امنیت دارایی‌ها می‌توان یکی از 3 رویکرد زیر را در نظر گرفت:

  • تامین امنیت به صورت درون‌سازمانی
  • استخدام شرکت یا شرکت‌هایی بیرونی برای انجام تمام امور امنیتی
  • ترکیبی از دو رویکرد قبل

در ادامه به بررسی رویکرد دوم که برون‌سپاری امنیت نامیده شده و هدف این مطلب می‌باشد، خواهیم پرداخت.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

تست نفوذ چیست؟


با گسترش کاربرد تکنولوزی‌های نوین در زندگی روزانه‌ی ما، چالش‌ها و مباحث نوینی نیز با آن‌ها مطرح شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها امنیت است. در طول صدها سال امنیت مهم‌ترین موضوعی بود که ذهن افراد را به خود درگیر کرده بود. اما با پیشرفت تکنولوژی، مفاهیم مرتبط با امنیت نیز تا حدود زیادی شکل گذشته‌ی خود را از دست دادند و به شکلی نوین درآمدند. از این رو مفاهیم جدیدی در حوزه‌ی امنیت مطرح شد که در گذشته وجود نداشتند.
تصور بسیاری بر آن است که امنیت سایبری تنها زمانی که کامپپیوترها پا به عرصه‌ی زندگی ما گذاشتند مطرح شد. اما موضوع آن است که مفهوم امنیت سایبری قدمت بسیار طولانی‌تری را دارد. اولین نمونه‌ی شناخته‌شده از حمله‌ی سایبری در سال ۱۹۰۳ اتفاق افتاد. از آن سال تاکنون شاهد حملات بسیار زیاد سایبری در انواع مختلف بودیم و به صورت همزمان شاهد راهکارهای بسیار ارائه شده برای مقابله با این حملات نیز هستیم.
در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخچه‌ی امنیت سایبری و مفهوم تست نفوذ و انواع آن آشنا سازیم. با ما همراه باشید:

• تاریخچه‌ی امنیت سایبری
تست نفوذ
انواع تست نفوذ

تهران - بلوار كشاورز، خيابان شهيد نادري پائين تر از خيابان ايتاليا، پلاك ۲ واحد ۵۰۵
۲۷۳ ۴۲ (۰۲۱)
۸۸۳۹۱۷۰۸ (۰۲۱)
۱۴۱۶۶۱۳۶۶۹
info{at}apk-group.net
یزد - خیابان شهید دکتر چمران، روبـروی کارخانه درخشان
۳۶۲۹۰۹۹۰ (۰۳۵)
۸۹۱۶۷۱۵۹۵۷

 امن پردازان کویر